تلفن تماس: 5180741 0912- 55257989 021

سبکهای دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری

دکوراسیون داخلی دارای سبک و قانون است که نسبت به نیاز و سلیقه در هر زمانی قابلیت تغییر پذیری دارد.

هماهنگ کردن محیط با ایده و سلیقه ای جدید برای خلق فضایی اثرگذار و زیبا تر.

طراحی داخلی نقش عمده ای در كيفيت فضای ساختمان ايفا ميكند. نحوه چيدمان و تقسيم بندی فضا، جنسيت و رنگ پوشش كف، سقف و ديوارها نور پردازی، مبلـمان اداری و دیگرمجموعه ها تعيين كننده زيبايي و كار آمدی فضاهای داخلي هستند. امروزه تاثير طراحی داخلی بر آرامش ومجموعه هنجارهای عصبی در فضاهای اداری اثر بخشی بسيار بديهی دارد..

عملکرد
عنصری که باید در اولین نگاه مدنظر قرار گیرد عملکرد و نوع کاربرداز آن فضا است. یک چهار دیواری می‌تواند به عنوان، نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه، سالن ورزش،اتاق خواب کودک یا والدین و یااتاقی از اداره شخص معین برای فعالیت مشخص قرار گیرد. ضروری است با استفاده از شاخص های معماری مثل رنگ نورپردازی و چیدن مبل یا مبلمان اداری تقسیم گردد تانوع عملکرد هر یک دقیقآ مشخص شود.

افراد
نیازهای اعضای یک خانواده یا یک ارگان اداری با دیگر اعضای آن برابرنیست. وجود افراد مختلف از نظر جنسیت و ر ده ی سنی اصولا نوعی تزئین خاص را به همراه دارد. خصوصیات روحی و روانی افراد خانواده یا محیط کار در زمانی که با هم یا جدا از هم هستند نیز از عواملی مهم در چیدمان خانه یا محیط کار بشمار میرود به همین علت داشتن تنوع در چیدمان مبل و مبلمان اداری و یا حتی دانستن سلیقه کلیه اعضای آن محیط برای اعمال آنها ضروری است.

آسایش
در نظر گرفتن آسایش افراد خانه یا محیط اداری بیشتر از زیبائی در دکوراسیون  اهمیت دارد. دکوراسیون زیبا ولی وقتی عنوان آسایش افراد در آن لحاظ نشده باشد عملا آن اتاق به انباری یا فضایی بدون کارایی تبدیل شده. محل کار و زندگی یا استراحت اگر شرایط مناسب و آرامبخش و راحتی فراهم نکند دارای فضایی کسل کننده میشود. نقش مهم معماری و دکوراسیون داخلی در واقع ایجاد محیطی آرام برای زندگی افراد در آن است.

ویژگیها
 دید ومنظر اتاق، نور طبیعی و انتخاب رنگ مناسب نسبت به نوع کاربری از آن محیط و دیگر خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع طرح باید درنظر قرار گیرند زیرا این عوامل اجزا ثابتی هستند که تغییر آنها پس از اتمام کار دیگر امکان پذیر نیست به همین خاطر ترکیب این عوامل را طوری باید انجام داد که از نکات مثبت این عوامل بهره برد.

سبکهای معماری

معماری سبک های گوناگونی دارد که هر سبک بیان گر یک ایده و سلیقه است . این سبک ها عبارتند از مدرن . کلاسیک. فولدینگ. اسلامی . ارگانیک و....

تعاریف برخی ازسبک ها:

دکوراسیون مدرن :
یکی از اصلهای دکوراسیون مدرن سادگی وسایل است. در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، جلوه زیبا تری دارد.
 بیش از هر چیز سادگی و خلوتی وسایل مورد بررسی است و اغلب از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود.

همچنین با دقت برانتخاب رنگ در مبلمان اداری میتوان به سبک مورد نظر نزدیک شد.

دکوراسیون کلاسیک:

به فضا احساس شکوه و بزرگی و اعتبار می‌بخشد. دکوراسیونی جذاب و دل‌انگیز میسازد با نظم

همچنین باعث میشود برای مهمانان خود حس وارد شدن به خانه ی فردی دارای اعتبار و قابل اطمینان را فراهم سازید. 

 سبک فولدینگ:

عمودگرایی و طبقات را مردود می داند و به جای آن افقی گرایی را مطرح می کند .در این سبک همه چیزمسطح میباشد.

سبک اسلامی:

هر طرح معماری به سه عنصر اجتماعی بستگی دارد. اول جامعه ای که به آن طرح نیازمند است؛ دوم شخص یا اشخاصی که از اجرای طرح حمایت می کنند و سوم معمارانی که طرح را اجرا می کنند.اهمیت معماری اسلامی وقتی آشکار می شود, که بدانیم در ساخته های این دوره به کاربرد مادی و معنوی بناها که از مهمترین ویژگیهای آن است توجه شده است.

سبک ارگانیک:

معماری فقط نوعی فعالیت یا رویداد یا مجموعه ای از دست سازها نیست حتی هنر صرف هم نیست . معماری برای تمام امور انسانی بنیادی است و از همان آغاز ه بدون آن امکان بوجود آمدن تمدن یا فرهنگی وجود نداشت. معماری اجتناب ناپذیروبی پایان و نیازاست .

محصولات

مقالات

 • اصول انتخاب و خرید مبلمان اداری +

  امروزه جنس,رنگ و طرح های جدید در مبلمان اداری بسیار متنوع شده که در واقع فکر خریدار را Read More
 • مبلمان اداری کلاسیک یا مبلمان اداری مدرن +

  هر فرد با توجه به گرایشهای روانی و تمایلات شخصی خود همچنین محیط جامعه ای که در آن Read More
 • سبکهای دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری +

  دکوراسیون داخلی دارای سبک و قانون است که نسبت به نیاز و سلیقه در هر زمانی قابلیت تغییر Read More
 • هفت کلید بهبود فضای فیزیکی کار +

  1-آثار ادراكی روانشناسان در پژوهشهای خود نشان داده اند كه روشنائی زیاد قدرت بینائی را افزایش داده ادراك Read More
 • راهنمای مفید خرید مبلمان ومبلمان اداری +

  برنامه ریزی پیش از خرید بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و جلوگیری از Read More
 • 1

استانداردها و گواهینامه ها

شرکت تاپ آرا احترام به مشتری را در درک عمیق نیازهای تصریحی و تلویحی مشتریان در عرضه محصولات و خدمات می داند که می بایست با چابکی، فرآیند جامع طراحی را طی نموده و با کیفیت برتر وارد بازار نماید

ثمره تلاش چندین ساله ما در بکارگیری مدیریت علمی، سیستمی یکپارچه و همه چانبه می باشد که رسیدن ما را به اهداف و استراتژی هایی که در سیستم مدیریت استراتژیک تدوین نموده ایم، تضمین می نماید.ما بر این باوریم که این امر با یک تیم مشارکتی بزرگ، اعم از پیمانکار، پرسنل سازمان، عرضه کننده گان و مشتریان میسر می گردد. اما همچنان ما بزرگترین رجحان خود را در باروری و پویایی خانواده بزرگ تاپ آرا می دانیم